Make War, Not Love!!!

Mortifilia

17. srpna 2006 v 23:50 | Angel of Retribution |  Hudba
Historie mé oblíbené Death metalové kapely.

Složení:
Franta Knetl ( kytara, zpěv )
Petr Turek ( kytara )
Standa Makrlík ( basa )
Pavel Vrba ( bicí )
1998 V tomto roce se začíná psát historie kapely Mortifilia. Ta vzniká přerodem ze skupiny Allhallows, která odehrála 6 koncertů a nezanechala po sobě žádný oficiální zvukový nosič.
1999 Skupina podepisuje smlouvu o spolupráci s managementem c.a. sceNext. V lednu je nahráno a v únoru na labelu Rinsing Recording vydáno debutové promo demo "... in your head", které vyšlo pouze jako MC v limitovaném nákladu 199 kusů a 60 promo kopií. Přicházejí první pozitivní recenze a skupina odjede 20 koncertů v rámci celé České republiky. Vystupuje mj. na regionálních festivalech Hard Storm, Den Sušice ´99 či Rokáči Open Air.
2000 Mortifilia pokračuje v koncertování, za rok jich stihne 19 a účastní se festivalů Žižkův vraždící palcát, Into Cold Darkness či Divočák. V květnu je nahráno a v listopadu v rodné Sušici pokřtěno druhé promo demo "Care Of Gomorrah", které vychází vlastním nákladem ve formátu CD-R a kromě šesti vlastních kompozic obsahuje cover verzi od legendární skupiny Fata Morgana. Cover "Život po životě" vychází původně na téměř utajeném "tribute" albu zmíněné black metalové kapele. Promo demo "Care Of Gomorrah" v celkovém nákladu 300 kusů bylo velmi záhy rozebráno a v tuto chvíli se jedná již o sběratelskou raritu.
2001 Koncertní aktivita nepolevuje - kapela hraje dvakrát do měsíce - stihne tedy 24 koncertů. Účast na festivalech jako jsou tradiční Cemetary Of The Songs, Divočák či Novembeer Fest korunuje historicky první vystoupení na věhlasném Open Hell Festu navštíveném téměř tisícovkou fanoušků. Kapela se dále účastní svého prvního koncertu za hranicemi České republiky - v německém Neumarktu vystupuje společně se skupinami Pandemia a F.O.B.
2002 Kapela se soustředí na další nahrávku, kterým se stává oficiální demo "Christ Hunt". To bylo nahráno ve studiu Hellsound u spřátelených Avenger. Křest proběhl v dubnu v domácím prostředí rodné Sušice. Mortifilia sklízí velmi pozitivní recenze jak z domácích, tak zahraničních periodik. Demo vychází opět vlastním nákladem ve formátu CD-R, tentokrát v počtu již 500 kusů. Koncertů stihlo být odehráno 13, opět v čele s účastí na Open Hell Festu, ke kterému vychází CD-R kompilace, na níž skupina přispěla songem "Christ Hunt".
2003 Kapela často koncertuje, mj. s Krabathor a účastní se renomovaných festivalů Apocalyptic Form Of Death, Divočák, Open Hell a poprvé prestižního Brutal Assault, ke kterému vychází CD kompilace, na níž umisťuje opět song "Christ Hunt". V dubnu nahrává čtyřskladbové "promo 2003", od jehož využití k propagačním účelům ovšem upouští. Na podzim vyráží na celorepublikové turné Voice Of Carnyx a svůj jubilejní 100. koncert absolvuje a oslavuje v rakouském Innsbrucku po boku kapely Deprešion. Celkovými 25 koncerty skupina nadále důsledně propaguje demo "Christ Hunt".
2004 Zkraje roku se Mortifilia účastní mini turné Metal Attack společně s kapelami Avenger a francouzskými Bloody Sign. Opět vystupuje na festivalech Apocylyptic Form Of Death a Žižkův vraždící palcát. Celkem odehrává 22 koncertů a především připravuje materiál na debutové album. V říjnu Mortifilii kontaktuje španělský label Mondongo Canibale Records s předběžnou, ale jasnou nabídkou spolupráce. Koncem roku jsou na světě nové internetové stránky na vlastní doméně (www.mortifilia.cz/).
2005 V květnu kapela nahrává debutové album ve studiu Hellsound a intenzivně dojednává podrobnosti o vydání se španělskou firmou Mondongo Canibale Records. Smlouva byla nakonec podepsána v červenci a album "Redemption" vychází oficiálně 20.10. 2005. Do vydání alba skupina absolvuje asi 10 koncertů, s velkým úspěchem se setkávají její sety na již téměř tradičním Open Hell Festu a novém domácím festivalu Sušická rocková pouť. Křest alba je naplánován na listopad do Blatné, kde má Mortifilia patrně největší fanouškovskou základnu. Kapela mimo jiné také v listopadu vystoupila i u nás v Nymburce na Phantasmagoria Feast IV. s kapelami F.O.B., From Beyond, či maďarskými Casketgarden.
2006 Mortifilia letos jako obvykle vystoupila na Apocalyptic Form Of Death a na nejlépe obsazeném festivale tohoto roku v čechách a to na Brutal Assault vol.11 po boku kapel jako Dimmu Borgir, Morbit Angel, Fear Factory, Napalm Death, Ador Dorath a další. Také se objevili na CD kompilaci Brutal Assaultu s písní "Beauty of Blood". A samozřejmě stihli skoro až dvě desídky dalších koncertů po celé ČR.
2007 Po měsíci příprav začalo dne 20.7. ve studiu Hell Sound natáčení nové desky. Také si kapela založila profil na MYSPACE.COM a na BANDZONE.CZ, aby byla blíže svým fanouškům.
MP3:
Rozhovor s kapelou:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama