Make War, Not Love!!!

Trollech

4. prosince 2006 v 14:11 | Angel of Retribution |  Hudba
O kapele českých luhů a hájů.

Co říci k úvodu a této kapele, která hraje svůj osobitý forest black metal? Nechci nikoho ovlivnit svým názorem o nich. Ať si každý přečte co píší sami hudebníci a udělá si vlastní názor.
Úvod o Trollech (Autor: Asura G.G. Ray )
Buď pozdraven(a), Ty jenž přicházíš ku branám říše TROLLECH. Než vstoupíš, vyslechni starý příběh.
Naše říše se rozpíná v hlubokých temných lesích a v našich srdcích i myslích. Jen nejstarší a nejmoudřejší z nás nosí tajemství stáří a zrození naší říše, jakož i stvoření jména TROLLECH, tak prastarý jsme "lid". Říše TROLLECH je plná věčně zelených lesů, krásných luk a niv, modrých hlubokých jezer, mohutných burácejících řek, zurčících potoků i potůčků, studených pramenů, malebných studánek a tůní, vysokých hor a skal se zasněženými vrcholy a kopců v mlze.
Zde žijí bytosti jako jsou skřítci, trpaslíci, elfové, nymfy, víly, dryády, sylfy, draci, čarodějnice i čarodějové, stateční válečníci, různí živelní běsové, gnómové a spousta dalších bytostí, bestií a různé jiné přírodní havěti. Brány říše TROLLECH se uzavřely lidskému světu, neboť vy, lidé, jste zapomněli na úctu k Matce Přírodě i na bytosti, jenž o ní pečují. Ztratili jste cit vnímat krásu i něhu naší laskavé Matky, zapomněli jste na její ohromnou sílu, která probouzí i uspává život všeho živého. Zapomněli jste na její spravedlnost.
Nyní nastal čas, kdy se brány opět otevřely a my přicházíme k vám do vašeho světa mezi vás, mezi lidskou rasu. Netvoříme minulost, tvoříme budoucnost. Přicházíme k vám od dalekých bran naší říše a v srdcích si neseme kus naší země a poselství, jenž vám předáváme. Naslouchej zpěvu přírody, tak jako kdysi vaši předkové. Ten hlas je stále ve Tvém nitru. My se jej snažíme pouze probudit.
Až odejdeme, teprve poté tu zůstanou historie a mýty o bytostech a strážcích říše TROLLECH. Nyní vítej, vstup a prohlédni si vše po čem toužíš, poodkryli jsme tajemství strážců TROLLECH.
Prohlášení Trollech (Autor: Lord Morbivod)
Ve jménu hromů, ve jménu stromů a všech přírodních zákonů!
Aby všeobecné povědomí o Říši Trollech nebylo žádnými lidmi přetvářeno, čtěte odvěkou pravdu a nenechte se zmást nenávistnými trendy či antitrendy, které otravují naší čistou řeku lesních písní. My, dva staří strážci od bran, jsme jedna duše s přírodou a uctíváme staré kultury, které byly v dávných dobách úzce spjaty se všemi silami a bytostmi z hojných lesů. Ano, skutečně bývaly časy, kdy i lidé přírodě rozuměli, znali ji a jen tehdy patřila i ona jim.
Dnes je jiná doba, které se sice nevyhýbáme, však do naší tvorby nijak neproniká. Uctíváme hodnoty dnešních lidí jen pramálo se týkající, takže nelze mluvit o současném bezduchém vlastenectví a už vůbec ne o nacionalismu a podobných, Trollechu neznámých, lidských výmyslů. Právě v dnešní době do black metalové společnosti pronikají zcestné proudy, které za vlasteneckými výroky skrývají něco jiného, než je skutečná láska ke své zemi. Mnozí mluví o svých pohanských předcích, o hrdosti a spojují s těmito slovy různé útočné pozice snad proti všem, kteří nehlásají to samé. Je smutné sledovat, jak zneužívají slov, o kterých sami mnoho neví k propagaci a zakrývání svých nenávistných politických postojů. Trollech je rozhořčen, když si někdo, ať už z jakýchkoli řad, troufne pohanský lesní black metal zneuctívat podobně duchem slabými výkřiky. Trollech se lidskými národy ani jejich nenávistí nezabývá a nikdy je do svých bran nepustí. Držíme pospolu a žádný bídák nezmění a nepoškodí naši pravost, přesto pro všechny pochybovače zdůrazňujeme:
"Nejsme, nebyli jsme a rovněž nikdy nebudeme nacionalistická ani nijak politicky orientovaná kapela. Nepřejeme si, aby v tom kdokoli něco takového spatřoval! Vždy budeme uctívat přírodu a naše lesní přátele. Oni jediní nám plně rozumí a hlavně pro ně budeme hrát pravé black metalové písně."
Sláva lesům a všem jejich dnům!
O erbu Trollech (autor: Asura G.G. Ray)
Hlavními znaky erbu jsou velké písmeno T, po stranách C a H - CH. Tato písmena jsou počáteční a konečné písmeno jména říše TROLLECH.
Uprostřed velkého T a vlastně i ve středu erbu je strom v kruhu. Neboť snad v každé mytologii je středem světa strom a skrze stromy promlouvají Bohové a skrze rostliny dýchají. Kruh symbolizuje věčný koloběh 4 ročních období a tedy i věčný koloběh života a umírání.
Tři cípy erbu značí trojnost - princip dovršení veškerého bytí. Otec, Matka, Dítě - pokračování rodu. Číslo 3 je také číslem přírody. Označuje 3 říše přírody: živočišnou - vegetabilní - minerální, 3 dimenze prostoru: délka - šířka - výška a 3 dimenze času: minulost - přítomnost - budoucnost.
Současní členové:
Asura G.G. Ray
Basa, kytara, zpěv, skřek, mrumle
Lord Morbivod
Basa, kytara, zpěk, vřískot a řev, programování bicích
Trollmas
kytara
Sheafraidh
bicí
Historie
V roce 1999 se potkávají Asura Godwar Gorgon's Ray a Lord Morbivod a zakládají black metalovou kapele, no spíš projeckt Trollech. Asura již delší dobu chtěl hrát hudbu, která bude oslavovat přírodu.
V roce 2000 vychází demo, které je pouze na MC s názvem "Dech pohanských větrů".
Dech pohanských větrů - demo MC 2000
1. Introllech
2. Opět vidím lodě
3. Lesem s jarním úsvitem
4. Píseň pro zemi v lůně starého kontinentu
5. Hagalaz R
6. I see the ships again (bonus)
Rok po vydání dema, tedy 2001, již oba hudebníci skládají novou hudbu a texty rovným dílem. Plodí jednu píseň za druhou a vydávají své první plnohodnotné album "Ve hvozdech".
Ve hvozdech - CD 2001
1. Déšť v korunách (intro)
2. Pod stromy chladný stín
3. Zatrollené hvozdy
4. Cauda Draconis
5. Tajemství hlubin lesa
6. Od kolébky po rakev
7. Opět vidím lodě
8. Ve hvozdech (instr.)
9. Podzimní cesta starého vlka
10. Palindrom
11. Hrdě proti bílému Kristu
To ale pro rok 2001 nebylo od Trollechu všechno. Do kapely přichází nový kytarista, Johannes. A to bylo pro Trollech jako živá voda. Hudba dostala nový nádech a nový rozměr. Proto vychází hned další album s názvem "Synové lesů".
Synové lesů - CD 2001
1. V říši Trollech
2. Řeka smete co jí patří
3. Scel lem duib
4. Pod hradem Radyní
5. Černý les - Černý kov
6. Poustevník
7. Cesta bahnitá vede kroky mé
8. Skřet Duchmaus ze Stříbra (celá skladba)
9. Oheň jara
V roce 2003 se začalo natáčet další řadové album. Během příprav nového CD byl stvořen speciální materiál. Obsahem tohoto minidíla jsou dvě nové skladby a znovu nahraná píseň "Pod hradem Radyní" z alba "Synové lesů". Na tomto minialbu sedí za bicími Duchmaus, jinak totiž Trollech dávají přednost bicímu automatu.
Tváře stromů - EP 2003
1. Zalesněná země
2. Vtělení ve strom
3. Pod hradem Radyní
V této době hudba Trollech ještě více přitvrdila a její nové písně byly čím dál tím mrazivější. A kapela vydává další plnohodnotné album "V rachotu hromů". Jeden z textů tohoto díla je vypůjčen z díla Jiřího Wolkera a jmenuje se "Koloběh vod", hudebníky natolik okouzlil že ho museli v písni zhmotnit. Dlouhé měsíce se album natáčelo ve studiu než bylo dokončeno, ale kapela nebyla se zvukem a některými detaily spokojena a všichni se pustily do nahrání celého díla znova. Přibylo nových aranří, zlepšil se zvuk bicích a různé nedostatky byly dořešeny ke spojenosti. Po té probíhalo natáčení videoklipu k poslední skladbě na albu "Ve stínu starých dubů" (zde lze stáhnout ve formátu rm). Spolešně s kameramanem Wellem, jenž napsal text oné skladbě, se Trollech v krásné lesní přírodě kde vytvořily poutavé lesní video. Natáčení trvalo jeden den, střih a mixáž pak obstaral Lord Morbivod. Videklip je na CD "V rachotu hromů" ve formátu mpeg. Ono na konec celé album "V rachotu hromů" je v tvorbě Trollech velkým přelomem ve všech hudebních aspektech. Rozhodně se v té době stalo nejlepším počinem Trollechu.
V rachotu hromů - CD 2003
1. Duj, větře, duj
2. Bouře navždy zuří (celá skladba)
3. V rachotu hromů
4. Národ ohně, železa a pokladů
5. Koloběh vod (celá skladba)
6. Paganus
7. Vzácné setkání
8. V Kodském polesí
9. Znovu cítím pravdu
10. Ve stínu starých dubů
V roce 2005 pět vychází split 7" EP se sorath pod názvem "Tumultus".
Tumultus - split 7" EP se Sorath 2005
1. Tumultus
2. Parhelium
V roce 2006 vychází CD z živého vystoupení Trollech "Svatoboj".
Svatoboj (Metal Swamp no.22) - Live CD 2006
1. Pod stromy chladný stín
2. Poustevník
3. Řeka smete, co jí patří
4. Ve hvozdech
5. Zatrollené hvozdy
6. Paganus
7. Hagalaz R
8. Země obrů
9. Národ ohně, železa a pokladů
10. Podzimní cesta starého vlka
11. Od kolébky po rakev
12. Palindrom
13. Ve stínu starých dubů
V polovině roku 2006 vychází po delší době další studiové album Trollech "Skryti v mlze". Na tomto albu hrají Trollech s živým bubeníkem Butcherem (AVENGER).
Skryti v mlze - CD 2006
1. Skryti v mlze
2. Volám do lesů
3. Země obrů
4. Stromy jsou v nás
5. Zelená ruka jara
6. Mlha nad Peklovským potokem
7. Lješi
8. Z kotle popíjej
9. Když setká se voda s mrazem
10. Všem bude skryto tajemství
Dále v roce 2006 proběhla jedna podstatná změna. Kapela již delší dobu pracoval ve velkém napětí a to se postupně stupňovalo. Bylo jasné že se něco stane. Kapelu nakonec opustil kytarista Johannes. Trollech prozatim budou pokračovat zase ve dvou. V této sestavě vystoupily na festivalu Brutal Assault, kde mimo jiné vystoupily kapely Dimmu Borgir, Mayhem, Morbid Angel a kde Trollech sklidily zasloužený úspěch.
Na začátku roku 2007 k Trollech přichází bubeník Sheafraidh a kytarysta Trollmass. Vychází split CD s black metalovou kapelou Heiden.
Trollech vs. Heiden - split CD 2007
1. Naturia
2. Elf a duch lesa
3. Mýtiny hoří
4. Podpozemský vír
5. Koma (Heiden)
6. Paralelní (Heiden)
7. Hvězdopravci (Heiden)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gibbet Gibbet | Web | 25. března 2007 v 17:21 | Reagovat

http://libimseti.cz/paganus ...podívejte se...!

2 Fantomas Fantomas | Web | 28. května 2007 v 13:40 | Reagovat

Zdar, přihlaš se do soutěže o nejlepší blog na http://bidak.blog.cz/0705/soutez-o-nejlepsi-blog-1

3 woman-devil woman-devil | 26. července 2007 v 11:31 | Reagovat

;)

4 Black Black | 16. ledna 2008 v 19:00 | Reagovat

Suprova kapelka!!!!!!

5 ituxhlsc ituxhlsc | E-mail | Web | 27. května 2009 v 22:11 | Reagovat

2Dvklu  <a href="http://rezdryefbilp.com/">rezdryefbilp</a>, [url=http://mdkmjqjgmyeg.com/]mdkmjqjgmyeg[/url], [link=http://dfwfggrcebls.com/]dfwfggrcebls[/link], http://pzcijyducnxk.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama