Make War, Not Love!!!

Autopsy

3. listopadu 2007 v 0:47 |  Hudba
Dnes již zaniklá death metalová legenda.

Na lidské rase je zajímavá ta vlastnost, že ji přitahují chorobné věci a makabrózní skutečnosti. Některé týpky přímo fascinují morbidní hrůzné události a perverzní fakta. Krvavé vraždy, úchylné sexuální orgie či zohavená a znetvořená těla jsou přímím důkazem negativní stránky lidského jsoucna. Tyhle odporné příklady mají chuť zakázaného ovoce a to, jak známo, chtěl člověk vždy okusit. Ať si to někdo přizná nebo ne, v každém znás dřímá kousek té pradávné pravdy. Určité skupiny lidím nakažlivým svinstvům propadly zcela. Kapela, o které je právě řeč, nese svým způsobem mrtvolný název, příznačnější si snad ani nemohla vymyslet. Vypůjčila si ho snad z toho nejzapadlejšího oddělení špitálu, kde pomatení patologové a pološílení pitevníci provádějí vedle lednice s roztrhanými kusy obětí svůj každodenní chlebíček - soudní pitvu. Byť jsou již Autopsy po smrti, oprašme víko rakve a vyvrhněme exhumované ostatky.
Americká hnilobou páchnoucí parta Autopsy byla založena v roce 1987 člověkem, jehož jméno je v hudebním světě spojováno s chorobnou nekrofilií. Chris Reifert (narozen 1968) je vážně rozporuplná osobnost, o které si samotní muzikanti myslí, že je mentálně nemocen. Tento zběsilec se totiž rád chlubí tím, čím ostatní opovrhují a co zatracují. Jeho oplzlévize ilustrují ty nejtěžší zvrhlosti lidského plemene. S oblibou se kdysi například přiznával k tomu, že nemůže být nic rozkošnějšího než kopulace se shnilými zdechlinami. Totálně zvrácenými myšlenkami šokoval posluchače způsobil kolem Autopsy plno povyku. Dodnes je proslulý svým originálně slizkým humorem, černějším než zuhelnatělý mozek.
Vznik kapely je přímo spojen s další zhoubnou bandou Death, která byla ve svých začátcích stejně hnusná jako nejsmrdutější zombie. Reifert totiž bubnoval u Death na jejich debutovém albu "Scream Bloody Gore" z roku 1987, pak však přišly neshody. Šéf Death Chuck Schuldiner chtěl působit na Floridě, leč Reifert měl v úmyslu zůstat v rodné Kalifornii. Ze slibně se rozjíždějící formace proto odešel a v San Franciscu okamžitě založil novou hrůzostrašnou smečku The Aborted. Ta ale po chvíli změnila svůj název na Autopsy a do erbu si vetkla naprosto okrajový hudební žánr, kterým byl právě se rodící death metal. Ba co víc, vedle spřízněných Dr. Shrinker a Carcass byli Autopsy průkopníky gore lyriky.
Trojice Chris Reifert (bicí, vokály), Eric Cutler (kytara) a Eric Eigard (basa) se v undergroundu ozvala ještě v roce svého vzniku prvním demosníkem. Smrtící kazrta, která byla distribuována pod názvy "Human Genocide" či "Stillborn" byla natáčena na přelomu listopadu a prosince 1987. Čtyři songy o celkové délce asi sedumnácti minut rázem Autopsy zajistily ohromnou popularitu v deathových kruzích.
Druhé Demo na sebe nenechalo příliš dlouho čekat. 9. a 10. července 1988 byla natočena jedna z vůbec nejlepších kazet nejtvrdší větve metalu, "Critical Madness". Tři písně jasně ilustrovaly pravou sílu brutálních Autopsy. Byl tu naprosto zatěžkaný sound kytar Erica Cutlera a Dannyho Corallese, chorobná basa Kena Sorvariho, rachot bicí artilerie doplňovaný Reifertovým zvracením. Příznivá kritika snad ve všech fanzinech a časopisech na celém světě nemohla ujít nezávislým nahrávacím společnostem, specializujícím se na nekomerční okrajová tělesa. Nakonec anglická mladičká firma Peaceville Records podepsala s běsnící smrtí Autopsy kontrakt na natočení dlouhohrající desky.
Brilantní album "Severed Survival" se v krámech objevilo v roce 1989. Bylo nahráno v lednu v následujícím složení - řev obstarával a zároveň do bubnů mlátil Reifert, do kytar řezali Cutler s Corallesem, na baskytaru pak vypomohl Steve DiGiorgio z ultra-thrashových Sadus. Pozdější kompaktní disk pak obsahoval vedle deseti pitevních skladeb navíc bonus, který m byl velký šlágr Stillborn. LP "Severed Survival" se poprvé ukázalo v morbidním obale s vyobrazenou scénou z kultovního hororu Hellraiser. Tohle byla americká verze obálky. V Evropě vyšlo album se zcela odlišným coverem, na kterým byl krvelašný výjev z operačního sálu. Po natočení debutu se ke kapele na chvíli vrátil baskytarista Sorvari. Ten také s Autopsy vystupoval v roce 1990 na obrovském deathmetalovém festivalu, kde hrály snad všechny mladé smrtelné naděje jako Cannibal Corpse, Suffocation, Mortician, Goreaphobia, Deceased a další.
Koncem téhož roku vstoupili Autopsy opět do studia, aby nahráli svůj druhý vinyl "Mental Funeral". Ale ještě před jeho vydáním se na pultech vyskytlo sedmipalcové EP "Retribution For The Dead". Kotouč byl vydán v limitovaném nákladu a dvě ze tří skladeb byly zaznamenány na celkově pomalejším asfaltu "Mental Funeral". Ten se objevil v první polovině roku 1991 a obsahoval dvanáct těžkotonážních válů. Sestava se rozrostla o Ericova bratra Stevea Cutlera, jenž na tomto albu natáčel basové party. Zajímavostí bylo, že písničku "Slaughterday" nahučel právě eric, zatímco Chris si vystřihl některé kytarové pasáže.
Po druhém LP ale kapela znovu doznala změn. Odešel basák Cutler a na jeho místo musel Reifert hledat novou tvář. Pomoc opět našel ve svém příteli DiGiorgiovi, který tak již po druhé vytáhl Autopsy z bryndy. Ten také s kapelou natočil další počin, kterým bylo šestipísňové dvanáctipalcové EP "Fiend For Blood", typické těžko zaměnitelným originálním zvukem. Na koncertech Autopsy v té době hrávali také převzaté pecky od oblíbených trudomyslů Trouble a sem tam na svou vůbec první skladbu "Mauled To Death".
Za dobu své exisrence si na pódiích Autopsy zahráli v rámci šňůry European Blood Brothers s Bolt Thrower a Pestilence. Na svém kontě měli koncertování také s esy jako Benediction či firemními kolegy Paradise Lost. S těmi jim dokonce vyšel split flexi disk "In The Grip of Winter", což byla díky malému nákladu rarita pro sběratele. Jak už to tak kolem poměrně úspěšných partiček chodí, mezi fanoušky se objevily i pirátské záznamy koncertů. Důkazem černých praktik jest živák "Rotting Death", který byl vydán jako picture-disk na zeleném vinylu.
Svou třetí řadovku vyplivli Autopsy koncem roku 1992. Prních tisíc výlisků LP "Acts Of The Unspeakable" obsahovalo navíc celobarevný poster. Hudba byla oproti minulosti daleko rychlejší, ovšem moc se nevydařila finální produkce.Kytary byly utopené, ozvučení bicí pokulhávalo, všechno přeřvával příliš vytažený vokál. "Acts Of The Unspeakable" bylo složeno z osmnácti spíše kratších popěvků, z nichž dva byly instrumentální. Šlo o mohotnou snůšku zvěrstev a perverzí. Tomu odpovídal samozřejmě i obal, kde se například přes vytištěné texty na posluchače smála rozšklebená vagína. Na desce pak basu drtil Josh Barohn z megabrutální chásky Suffocation, který se však v dresu Autopsy ohříval jen krátkou chvíli.
Během své márniční kariéry měli Autopsy vážně pech na solidní baskytaristy. Tím posledním byl maniak Freeway Migliore, který se podílel i na čtvrtém řadovém albu "Shitfun". To přineslo po dlouhých koncertních turné mix všech předcházejících nahrávek. Obálku zdobil ryze koprofilní motiv s lejnem v ústech, který cenzura málem nevydýchala. Kotoučem "Shitfun" napsali nakonec svůj hnilobný nekrolog, neboť se krátce po jeho vydání v roce 1995 rozpadli. Podle členů kapeůi za to mohlo zklamání z americké šňůry, mizerné prodeje, osobní konflikty, bídné prachy, v neposlední řadě špatné počasí a zemětřesení. Ani v krizích ale Autopsy neopouštěl břitký černý humor. Poslední společný koncert, při kterém stříkal hnis na všechny strany, absolvovali 29.července 1994 v klubu Ruthless Inn v San Franciscu.
Chris Reifert a Danny Coralles potom založili mysofilní bandu Abscess, která dále prakticky pokračovala v nastoleném stylovém rámusu. Úchyl Reifert byl také navíc aktivní také v projektech The Ravenous, Eatmyfuk, Murder Squad, Doomed, Immortal Fate nebo Nuclear Death. Mimoto si si ještě v roce 1990 zahostoval v Holandsku s Pestilence, s nimiž si na kytaru zahrál kupříkladu nesmrtelný hit "Corporation Pull-in" z dílny Terrorizer.
Nekrofilní šlágry Autopsy se ukázaly také na samplerech firmy Peace ville Records. Ta vydala posmrtně v roce 2001 i oficiální kompilaci "Torn From The Grave". V roce 2006 přibylo ještě kontroverzní DVD "Dark Crusades", které pro svou totální lo-fi kvalitu zaujme zřejmě jen ortodoxní fandy. Jde pouze o amatérské záběry z ošuntělých VHS-kazet. Mezi bootlegy a kuriozity pro sběratele, kteří nnezapomínají a na hi-fi záznamy nehledí, lze nakonec přiřadit i desky a disky "Tortured Moans Of Agony", "Dead As Fuck" či "Ridden With Disease", které se v podzemí zjevily až po zániku Autopsy. Rozřezání mrtvoly je výhradně pro silné nátury!
Thanatografie:
Human Genocide (demo) 1987
Critical Madness (demo) 1988
Severed Survival (LP) 1989
Retribution For The Dead (EP) 1991
Mental Funeral (LP) 1991
Fiend For Blood (EP) 1991
Acts Of The Unspeakable (LP) 1992
Shitfum (LP) 1995
Torn From the Grave (kompilace) 2001
Dark Crusades (DVD) 2006
Rotting Death (live)
Ridden With Disease (live a demáče)
Tortured moans Of Agony (live)
Dead As Fuck (live)
Zdroj: Spark
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 corey666 corey666 | 10. listopadu 2007 v 14:52 | Reagovat

pěkně okpírovaný!

2 Angel of Retribution Angel of Retribution | 11. listopadu 2007 v 9:51 | Reagovat

Díky, já zapoměl napsat zdroj.

3 corey666 corey666 | 18. listopadu 2007 v 14:59 | Reagovat

ale dobry je to ze sparku ne ale autopsy sou nejlepsi deathmetal band koukni se na muj blog www.autopsydecay.blog.cz gore death metal is best!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama